Meblowanie finansów

O tym, jak ważny w finansach firmy jest każdy element i co zrobić, by spać spokojnie ze świadomością, że każda złotówka została dobrze zagospodarowana rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, zewnętrznym dyrektorem finansowym, właścicielką firmy NELKO.

Strefa RozwoYou

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój biznesu w regionie. Pieniądze na rozwój kompetencji kadr otrzymało już 366 firm.

Rok 2018 rokiem zmian w podatkach

Rok 2018 przynosi kilkadziesiąt większych i mniejszych zmian w podatkach. Od 1 stycznia wzrosła m.in. kwota wolna od podatku, dwukrotnie podniesiono limit dotyczący stosowania 50-proc. kosztów uzyskania przychodu przez twórców. Na wrzesień zapowiedziane jest wprowadzenie jawności podatkowej.

Lubię pomagać realizować marzenia

O tym jak inwestować w nieruchomości i podwajać zyski, jak nie dać się przeciwnościom losu, jak być szczęśliwym pomagając innym opowiada Wojciech Orzechowski, przedsiębiorca, inwestor, doradca, autor bestselerów o inwestowaniu w nieruchomości.

Czym jeżdżą łodzianki

W ubiegłym roku w Polsce dilerzy sprzedali 483,2 tys. nowych samochodów osobowych. Co trzeci trafił w ręce kobiety. I wbrew pozorom wcale nie było to małe miejskie auto. Polki, w tym także łodzianki, najczęściej wybierają crossovery.