Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania?

Cztery czynniki, które decydują o sukcesie firmy

Najbardziej fundamentalnym pytaniem w zarządzaniu w biznesie w ogóle, zarówno w sferze naukowej, jak i w sferze przede wszystkim praktycznej, jest pytanie o źródła sukcesu w organizacji. To pytanie nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji zmian, w których żyjemy.  

Na nauce można zarobić

O komercjalizacji wiedzy i badań, o przewadze Bionanoparku nad innymi tego typu placówkami, a także o aktywności samorządowca i menedżera rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, prezesem łódzkiego Bionanoparku.

Laboratoria Bionanoparku

Bionanopark specjalizuje się w biotechnologii i nanotechnologii. Jest to jedno z najlepiej wyposażonych w Europie centrów wdrożeniowych dla biznesu. W jego skład wchodzą następujące laboratoria: Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej Biotechnologii Przemysłowej Badań Strukturalnych Nanomateriałów Medycyny Spersonalizowanej Biosensorów i Elektroniki Organicznej Autentykacji Produktów Biotechnologii Molekularnej (Biotechnologiczne) Symulacji Molekularnych Placówki prowadzą badania dla różnych branż gospodarki: spożywczej, chemicznej, medycyny, ochrony środowiska, farmacji, wojskowości. Jednym z…

Miejsce dla naukowców z pasją

Największą wartością każdej firmy są ludzie. A każdy człowiek to osobna historia. Bionanopark jest więc nie tylko miejscem wielu możliwości badawczych, ale także miejscem wielu ciekawych osobowości z barwnymi życiorysami.