Brokerzy danych – wirtualny cień konsumentów

Firmy skupiające brokerów danych to obecnie jedne z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie. Dlaczego? Wyjaśnia dr Artur Modliński z Wydziału Zarządzania UŁ, kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją. Człowiek jako istota społeczna wykorzystuje otaczające go zasoby do przetrwania i awansu w hierarchii. O ile całkiem niedawno umocnienie pozycji społecznej zapewniało złoto, a następnie…

Kto zrozumie Cię lepiej niż chatbot?

Chatbot – coraz bardziej popularne narzędzie, które opanowując komunikację w przestrzeni biznesowej oczarowuje zarówno swoimi możliwościami, jak i osobowością. Dlaczego tak ulegamy chatbotom? Wyjaśnia dr Dominika Kaczorowska-Spychalska.

Kiedy porozmawiasz z lodówką czyli trendy technologiczne na 2019

Cyfrowa transformacja jest dzisiaj postrzegana jako jeden z najważniejszych megatrendów i odmieniana przez wszystkie przypadki. Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI), Big Data, blockchain czy rzeczywistość rozszerzona (AR) to tylko wybrane pojęcia stanowiące obecnie jej fundamenty. 

Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania?

Cztery czynniki, które decydują o sukcesie firmy

Najbardziej fundamentalnym pytaniem w zarządzaniu w biznesie w ogóle, zarówno w sferze naukowej, jak i w sferze przede wszystkim praktycznej, jest pytanie o źródła sukcesu w organizacji. To pytanie nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji zmian, w których żyjemy.  

Na nauce można zarobić

O komercjalizacji wiedzy i badań, o przewadze Bionanoparku nad innymi tego typu placówkami, a także o aktywności samorządowca i menedżera rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, prezesem łódzkiego Bionanoparku.

Laboratoria Bionanoparku

Bionanopark specjalizuje się w biotechnologii i nanotechnologii. Jest to jedno z najlepiej wyposażonych w Europie centrów wdrożeniowych dla biznesu. W jego skład wchodzą następujące laboratoria: Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej Biotechnologii Przemysłowej Badań Strukturalnych Nanomateriałów Medycyny Spersonalizowanej Biosensorów i Elektroniki Organicznej Autentykacji Produktów Biotechnologii Molekularnej (Biotechnologiczne) Symulacji Molekularnych Placówki prowadzą badania dla różnych branż gospodarki: spożywczej, chemicznej, medycyny, ochrony środowiska, farmacji, wojskowości. Jednym z…

Miejsce dla naukowców z pasją

Największą wartością każdej firmy są ludzie. A każdy człowiek to osobna historia. Bionanopark jest więc nie tylko miejscem wielu możliwości badawczych, ale także miejscem wielu ciekawych osobowości z barwnymi życiorysami.