Katarzyna Malinowska: Marka na miarę sukcesu

Marka osobista to połączenie wielu czynników takich jak: charakterystyczność, rozpoznawalność, tożsamość, standardy, obietnica wartości, obecność w social media i kontakty off-line oraz emocje. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać, wtedy wizerunek jest spójny i przejrzysty.

Kreatywność w rozwoju ścieżki kariery

Kreatywność pozwala nie tylko myśleć nieszablonowo, ale i wychodzić naprzeciw problemom, dokonywać odważnych zmian, podejmować ryzyko. Dzisiejszy rynek pracy stawia nam wyzwania, takie jak: elastyczność, mobilność i innowacyjność. Dlatego też kreatywność staje się niezbędnym narzędziem rozwoju ścieżki kariery.

Strefa RozwoYou

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój biznesu w regionie. Pieniądze na rozwój kompetencji kadr otrzymało już 366 firm.

Cztery czynniki, które decydują o sukcesie firmy

Najbardziej fundamentalnym pytaniem w zarządzaniu w biznesie w ogóle, zarówno w sferze naukowej, jak i w sferze przede wszystkim praktycznej, jest pytanie o źródła sukcesu w organizacji. To pytanie nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji zmian, w których żyjemy.  

Komunikacja w kontekście

O komunikacji napisano już wiele. Jednak wiele to nie wszystko i ten temat jak bumerang powraca na łamach prasy, w telewizji, czy w codziennych rozmowach. Samo pojęcie komunikacji wywodzi się od czasownika „communico”, „communicare” czyli uczynić wspólnym, połączyć; przekazać wiadomości, naradzać się.

Lubię pomagać realizować marzenia

O tym jak inwestować w nieruchomości i podwajać zyski, jak nie dać się przeciwnościom losu, jak być szczęśliwym pomagając innym opowiada Wojciech Orzechowski, przedsiębiorca, inwestor, doradca, autor bestselerów o inwestowaniu w nieruchomości.

Relacje decydują o sukcesie

Jest mnóstwo definicji sukcesu. Kogo nie spytać, każdy ma swoją. Jest uwarunkowana kulturowo, miejscowo, zależna od płci itp. A jak zmieniała się Twoja definicja sukcesu przez ostanie 5 czy 10 lat? Kto wpływa na Twoją definicję sukcesu, albo jakie okoliczności? Mnie bardzo spodobała się jedna: „Sukces to tylko kwestia szczęścia. Zapytaj każdego nieudacznika!” – Earle…